اطلاعیه ثبت نام پیاده روی اربعین ۹۷

باسلام و احترام خدمت همه خادمین و عزاداران اباعبدالله الحسین علیه السلام.
هیات محبین اهل بیت (ع) با همکاری موسسه آوای صبح یار جهت حضور در پیاده روی باشکوه اربعین برنامه ریزی و هماهنگی اولیه سفر را انجام داده اند که نتیجه آن در ۳ حالت تعریف شده است. متقاضیان می توانند در یکی از ۳ حالت که جزئیات آن بشرح ذیل می باشد با این کاروان همراه شوند :
حالت اول: شامل ۱۷۰دلار جهت هزینه های عراق+ ۴۶۰٫۰۰۰ تومان هزینه در ایران می باشد. این هزینه برای سفری ۱۳ روزه (احتمال قوی حرکت از تهران ۳۰مهر / حرکت از کربلا ۱۰آبان) که رفت و آمد آن زمینی (با اتوبوس) با ۲شب اقامت هتلی در نجف اشرف و ۴ شب اقامت در مسیر پیاده روی و ۴ شب اقامت در خانه در کربلا خواهد بود.
حالت دوم : از قرار ۱۳۲ دلار + ۱۵۰٫۰۰۰ تومان جهت الحاق به کاروان در هتل نجف تا پایان اقامت در کربلا. بعبارت دیگر، در این حالت هزینه حمل و نقل و ویزا بعهده خود افراد می باشد و می بایست شخصا برای آن برنامه ریزی و اقدام نمایند.
حالت سوم : از قرار ۹۰ دلار + ۱۵۰٫۰۰۰ تومان جهت الحاق به کاروان از ابتدای پیاده روی تا پایان اقامت در کربلا. در این حالت هزینه حمل و نقل و ویزا و احیانا اقامت در نجف بعهده خود افراد می باشد و می بایست شخصا برای آن برنامه ریزی و اقدام نمایند.

هزینه ها برای کودکان بشرح ذیل است :
–کودکان ۰ تا ۲ سال : حالت اول : ۷۵٫۰۰۰ تومان / برای حالتهای دوم و سوم هزینه ای ندارد.
در هر سه حالت سفر، برای کودکان هم باید فرم اینترنتی تکمیل شود.
–کودکان ۲ تا ۵ سال : حالت اول : ۹۰دلار + ۳۵۰٫۰۰۰ تومان / حالت دوم : ۴۵دلار + ۱۵۰٫۰۰۰ تومان / حالت سوم : ۳۰ دلار + ۱۵۰٫۰۰۰ تومان

خادمین سفر در تلاش هستند با اتکا به نذورات و حمایت بانیان خیر، مواردی از قبیل هزینه های تغذیه در کربلا را کاهش دهند تا رقم کلی هزینه سفر تعدیل شود. از همین رو از همه دوستان دعوت می کنیم در این راستا با خادمین سفر همراهی کنند و مطلب را باطلاع افراد خیری که در اطراف خود می شناسند برسانند تا انشالله نذورات به مقدار کافی فراهم شود.

نکته قابل توجه این که با توجه به نوسانات ارزی هر چه ارز مورد نیاز سفر زودتر تامین شود، هزینه سفر به برآورد مذکور نزدیکتر خواهد بود و درصورت افزایش قیمت دلار، شاهد گران تر شدن هزینه سفر خواهیم بود. لذا عزیزانی که تمایل به ثبت نام دارند می بایست مبلغ دلاری مذکور را شخصا تامین نموده و هنگام ثبت نام اولیه به ستاد ثبت نام تحویل دهند. با توجه به ظرفیت محدود ثبت نام، اولویت با افرادی است که زودتر مراجعه و هزینه سفر را پرداخت نمایند.

نکته بسیار مهم : از آنجا که تعداد قابل توجهی از اعضای کاروان دانشجو هستند و تامین سریع هزینه های سفر برای اغلب عزیزان میسر نیست، از همه کسانی که این اطلاعیه را ملاحظه می نمایند تقاضا داریم بجهت کمک به زائرین اربعینی سیدالشهداء هر مبلغی که در توان دارند بعنوان قرض الحسنه جهت تامین ارز مورد نیاز کاروان در اختیار هیات قرار دهند تا انشاالله بتوانیم ارز مورد نیاز را در ارزان ترین حالت تامین کنیم و پس تکمیل شدن ثبت نام و دریافت وجه از زائرین، وجوه قرضی را عودت نماییم.

مراحل ثبت نام بشرح ذیل می باشد :
گام اول: تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اولیه که لینک آن انتهای همین پیام آمده است. قبل از مراجعه به لینک ثبت نام؛ تصویر عکس پرسنلی خود را جهت بارگذاری در فرم ثبت نام آماده نمایید. حداکثر با حجم ۱mb

گام دوم: تکمیل فرم اینترنتی در سامانه سماح (https://samah.haj.ir) و پرداخت هزینه ویزا (به ریال) و پرینت رسید ثبت نام . هنگام مراجعه به سامانه نام در قسمت نام دفتر خدماتی زیارتی “بهشت ریحانه ایرانیان” را انتخاب کنید. این کاروان با دفتر مذکور هماهنگ است. (تذکر : با توجه به اینکه ممکن است ظرفیت این سامانه دچار محدودیت شود، عزیزان هر چه سریعتر اقدام کنند. افرادی هم که گذرنامه معتبر ندارد، خیلی خیلی سریع اقدام به گرفتن گذرنامه جدید نمایند)
گام سوم: مراجعه به ستاد ثبت نام از سه شنبه ۳مهر الی پنجشنبه ۱۲مهر به آدرس : خ فاطمی. خ دائمی نبش خ طباطبایی. پلاک۴۹ زنگ۱ . ساعت ۱۳ الی ۱۷ جهت :
– تکمیل فرمهای تعهد
– تحویل گذرنامه (فقط متقاضیان حالت اول) همراه با رسید ثبت نام سامانه سماح + ۲قطعه عکس
– پرداخت وجه نقد دلاری + ریالی متناسب با مبلغ حالت انتخابی سفر ((دستگاه کارتخوان در محل ثبت نام موجود است.))
نکات تکمیلی :
۱- خواهرانی که ولی ایشان در سفر همراهشان نیست می بایست فرم تعهد را از اینجا دانلود کرده و تایید محضری نموده (یا با حضور ولی در ستاد ثبت نام) تحویل ستاد ثبت نام دهند.
۲- کلیه افراد در هر یک از حالتهایی که به کاروان ملحق شوند ملزم به همراهی با کاروان و رعایت قوانین کاروان علی الخصوص نرفتن به سایر شهرهای زیارتی می باشند.
۳- تماس با ستاد ثبت نام ۰۹۰۱۳۰۹۹۹۴۹
۴- هماهنگی تحویل نذورات و قرض الحسنه ۰۹۱۲۲۲۶۲۴۴۰
۵- لینک ثبت نام:
https://goo.gl/forms/oqcjJ8cYrb7vTiVd2

هیئت هنر